Vyhledáváníkulatý roh

Hledej na stránkách Sokola Lomnička

* Přebor ČOS v sokolské v?estrannosti
Vydáno dne 19. 06. 2007 (1248 přečtení)

Ve dnech 9. a 10. června se v Praze uskutečnil přebor České obce sokolské v sokolské v?estrannosti. Z na?í ?upy se do Prahy probojovali ze star?ích ?áků Vojta Rozsypal, Tomá? Hrabec a Josef Procházka. Za dorostenky Veronika Součková a v mu?ích to byl Václav Kroupa a Ale? Hnízdil. Závody se skládaly ze 4 disciplín - atletika, gymnastika, plavání a ?plh.

Star?í ?áci

Star?í ?áci začínali v sobotu atletikou. Vojta Rozsypal předvedl velmi vyrovnané výkony, které mu vynesly 17. místo (Vojtova kategorie měla 24 účastníků).

V kategorii star?í ?áci 4 jsme měli dva závodníky, Tomá?e a Josefa. Tomá? stejně jako Vojta v ni??í kategorii předvedl vyrovnané výkony, které stačily na 13. místo z osmnácti účastníků. Josef ov?em předvedl velice dobrý výkon a k překvapení nás v?ech vybojoval bronzovou medaili!!!

Potom kluky čekala v Tyr?ově domě gymnastika a ?plh. Ve velmi nabité konkurenci kluci bojovali statečně, zejména Josef. Bohu?el,podle rozhodčích, někteří byli lep?í. A tak Vojta skončil v gymnastice 24., Tomá? 12., Josef 16. Tradičně nejsilněj?í disciplína kluků z Lomničky je ?plh. Vojta se skvělým časem 5:32 skončil na 9. místě. Tomá? s časem 4:05 získal 7. místo. Josef ov?em opět zabojoval a časem 3:65 získal medaili. Tentokrát to byla u? stříbrná. (vítězný čas 3:61 :( ).

V neděli zbývalo pouze odplavat 50 metrů, co? bohu?el bývá také na?e slab?í disciplína. Vojta skončil na 24. místě, Tomá? na 18. a nejlep?í ná? plavec ve star?ích ?ácích byl Josef, který doplaval na 16. místě. Po plavaní následovalo u? jen slavnostní vyhlá?ení. Vojta v konečném hodnocení obsadil 23. místo. ,Tomá? po skvělých a vyrovnaných výkonech byl na15. místě a Josef,se dvěma medailemi,byl na?ím nejlep?ím cvičencem a celkově se umístil na 8. místě.

Dorostenky

Dorostenky měly v sobotu výhodu, proto?e gymnastikou začínaly a? v jednu hodinu. Ji? bývá tradicí, ?e rozhodčí ve sportovní gymnastice jsou velmi přísní a srá?í hodně bodů. Proto je velkým úspěchem, ?e Veronika dostala relativně vysoké známky, které v?ak stačily jen na 28. místo.

Hned po gymnastice jely dívky na Barandovský stadion, kde pokračovaly atletikou. V ní se Veronice dařilo oproti gymnastice daleko lépe.Za zmínku stojí například vrh koulí, kde se dělila o 8-9. místo s výkonem 7,26m. Konečné 15. místo v atletice je krásným umístěním. V nedělním plavání Veronika zaplavala na 100 metrů čas 2:25:70, co? stačilo na 23. místo. S těmito výsledky se Veronika umístila na celkovém 20. místě. Závodu se zúčastnilo 28 závodnic, 26 jich závod dokončilo.

Mu?i

Mu?i začali stejně jako star?í ?áci na Barandovském stadionu. První disciplínou byl skok daleký, kde obsadil Va?ek 9. a Ale? 11. místo. Podobné umístění měli oba závodníci i ve sprintu a ve vrhu koulí. Běh na střední tra? absolvovali mu?i a? večer. Střední tra? se ukázala jako velmi silná disciplína Va?ka i Ale?e. Va?ek doběhl na 4. a Ale? na 6. místě. Čas mezi nimi byl 2 sekundy. Celkové umístění v atletice: Va?ek ? 10. místo, Ale? ? 11. místo.

Po dopolední atletice se mu?i přesunuli na gymnastiku do Tyr?ova domu. Tady je postupně čekaly kruhy, prostná, bradla, přeskok a hrazda.Poslední disciplínou na?í skupiny byl ?plh. V?echna nářadí pro?la na?e skupina ve skvělé atmosféře (hecování, podporování, srandičky :)). Gymnastika: Ale? - 12. místo, Va?ek ? 13. místo.Tímto výsledkem vrátil Ale? Va?kovi prohru z atletiky.

Ve ?plhu se konala dvě kola. První kolo ?li kluci rozdílně, ale ve druhém kole, které pro ně bylo rychlej?í, se kluci setkali proti sobě. Po velice vyrovnaném výkonu byl nakonec Va?ek rychlej?í o 0,05 s. Se skvělými časy obsadili kluci 8. a 9. místo. V nedělním plavání měl Va?ek ohromnou smůlu. Neodhadl otočku a zdr?el se vracením. Do té doby plaval o kousek rychleji ne? Jan Vejrosta, který v plavání skončil na 2.místě. Plavání nakonec Va?ek dokončil na 5. místě, Ale? doplaval devátý.

Po součtu v?ech redukovaných pořadí (umístění na jednotlivých disciplínách) se nakonec Va?ek umístil na celkovém 12. místě se 115,5 body. Ale? si vedl o maličko lépe a s 111 body skončil na 10. místě.

Leto?ní rok byl velmi úspě?ný, i kdy? jsme měli men?í účast ne? loni. Ov?em počet medailí nahradil na?i men?í účast. V?ichni účastníci utvořili v Praze skvělou partu,která se navzájem podporovala. Věříme, ?e pří?tí rok se najdou noví cvičenci, kteří zopakují skvělé výsledky předchozích reprezentantů na?í jednoty a ?upy. Bohu?el star?í ?áci nám odrůstají a do dorosteneckých kategorií si zatím netroufají. Závěrem bych chtěl poděkovat cvičitelům Pavlu Hrabcovi, Va?ku Kroupovi a Veronice Součkové za skvělou přípravu cvičenců.

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Hnizdil Ale? )