Hledej na stránkách Sokola Lomnička

* Přebor ČOS v sokolské v?estrannosti
Vydáno dne 06. 06. 2006 (706 přečtení)

2. a? 4. června se v Praze uskutečnil přebor ČOS v sokolské v?estrannosti star?ího ?actva, dorostu, mu?ů a ?en. Na?í ?upu reprezentoval rekordní počet cvičenců.

V kategorii star?ích ?áků 3 cvičili Marek Cík a Tomá? Hrabec oba z TJ Sokol Lomnička. Za star?í ?ákyně 3 reprezentovala ?upu Tereza Du?ková z TJ Sokol Ti?nov. Za star?í ?áky cvičili Josef Procházka a Pavel Hrabec oba z TJ Sokol Lomnička. Letos poprvé se do Prahy podívali Veronika Součková (star?í ?ákyně 4) a Martin Máca (dorostenec) oba za TJ Sokol Lomnička. V nejstar?í kategorii jsme měli také zastoupení. Za mu?e cvičil Ale? Hnízdil z TJ Sokol Lomnička.

Sokolská v?estrannost je rozdělena na 4 odvětví: gymnastika, atletika, plavání a ?plh. Leto?ní ročník byl rekordní, nejen v počtu cvičenců, ale i v počtu přivezených medailí. Ve ?plhu získal Tomá? Hrabec stříbrnou medaili a medaili ze stejného kovu si přivezl také Pavel Hrabec ze ?plhu. Třetí cenný kov získala Tereza Du?ková za atletiku. Tentokrát to byla bronzová radost.

V?ichni cvičenci vytvořili v Praze skvělou partu. Byla skvělá nálada, která se promítla i do výsledků. Děvčata mo?ná doplatila na to, ?e byla na akci takového typu poprvé, tak?e zapracovala trochu tréma a gymnastika, kterou holky začínaly, nedopadla podle jejich představ. Po gymnastice následovala atletika, kterou si Tereza i Veronika spravila náladu. Tereza krásným 3. místem a Veronika skvělým výkonem v hodu kriketovým míčkem (42,12 m). Celkové umístění pak děvčata přijala s velkou radostí. Tereza 14. místo (z 28) a Veronika 21. (z 23).

Star?í ?áci začínali v sobotu atletikou na Barandovském stadionu. Nováček mezi ?áky byl pouze Marek Cík, ov?em nedal na sobě nic znát a předvedl výkony, které předváděl po celou přípravu a bylo z toho krásné 13. místo v atletice a 16. celkově.

Tomá?, který byl ji? podruhé v Praze a před tím v Plzni v kategorii mlad?í ?áci, zůročil přípravu a skončil 6. v atletice. Nejsilněj?í disciplínu zvládnul skvěle ? hod kriketovým míčkem ? 52,11 ? 2. místo. Tomá? podával i v gymnastice skvělé výkony, které vyvrcholily ve ?plhu. Celkově se Tomá? podělil o 11.-12. místo ze 17 závodníků.

V kategorii star?í ?áci 4 bojovali ji? zku?ení cvičenci. Pavel (po 4. v Praze) a Josef ( po 2. v Praze). Oba dva předvedli skvělé výkony korunované 2. místem Pavla ve ?plhu. Pavel pak zabojoval i v gymnastice a jen tak tak mu unikla medaile. Skončil 4. Tyto výsledky Pavla vyhoupli na nádherné 7. místo celkově. Josef se pak dělil o celkové 12.-13. místo z 15 cvičenců.

V kategorii dorostenců Martin sváděl urputný boj, ale proti skvěle připravené konkurenci v ?nejsilněj?í? kategorii doplatil na nezku?enost. Světlá chvilka potkala Martina v běhu na 1500m kde zaběhl skvělý čas 5:36:30. Celkové 12. místo z 12 závodníků nebylo překvapením. Martin v?ak nic nevzdává a začíná se připravovat na pří?tí ročník.

V kategorii mu?ů na?í ?upu reprezentoval ji? podruhé Ale? Hnízdil. Leto?ní ročník se nesl v duchu velkých zvratů. Zmiňme jen celkové 4. místo Jana Vejrosty z TJ Sokol Brno 1, který doposud kdykoliv přijel odjí?děl se zlatem. Ve velice silné konkurenci bojoval Ale? o trochu lépe ne? Martin a obsadil 15. místo z 16 dokončených účastníků.

V?ichni cvičenci se ji? tě?í na pří?tí rok, který by chtěli opět zavr?it účastí na přeboru ČOS v Praze. Dr?me jim palce, a? dopadnou je?tě lépe ne? tento rok. Přesné výsledky jsou ke sta?ení na www.sokol.cz

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )