Vyhledáváníkulatý roh

Hledej na stránkách Sokola Lomnička

* Vánoční pinpongový turnaj
Vydáno dne 29. 12. 2005 (724 přečtení)

Jednou z tradičních prosincových sportovních akcí konaných v lomničské sokolovně bývá turnaj ve stolním tenise. Nejinak tomu bylo i leto?ní rok.

Turnaj, je? ozdobila rekordní účast 21 hráčů, startoval 28. 12. 2005 ve 13 hodin. Začátek turnaje v?ak svedl dohromady účastníků 18, jeliko? dal?í 3 ?nasazení?, kteří si ji? tradičně rozebírají první tři příčky, zasáhli do boje a? ve finálové skupině.

Těchto 18 účastníků bylo nalosováno do 3 ?estičlených skupin, přičem? jako nejvyrovnaněj?í, nebojím se říci ?skupinou smrti? byla skupina č. 2, kde do finále mohli postoupit hned 4 účastníci. Heroický výkon předvedl a ??astně postupujícím z této skupiny byl vedle Novotného nakonec mladý Tomá? Hrabec.

Hráči na ostatních místech si to rozdali mezi sebou podle toho, jak se umístili ve skupinách. Mezi mu?i srdnatě bojovala také jedna dívka ? Krejčová, která mu?ské přesile zdatně vzdorovala.

I letos se hrálo nepřetr?itě na 3 stolech a k vidění bylo mnoho vynikajících zápasů s dramatickými výměnami. Z ka?dé skupiny postupovali dva hráči do skupiny finálové, kterou doplnili nasazení Koumar, Krejčí a Kří?.

Vzájemné výsledky dvou postupujících z ka?dé skupiny se započítávaly do finálové skupiny, kde se s ostatními hráči utkal systémem ?ka?dý s ka?dým?.

Velký náboj v sobě nesl finálový souboj dvou jmenovců, Pavla Hrabce star?ího s mlad?ím. Vzájemně si nedarovali ani bod a ka?dý vybojovaný míček před svým soupeřem patřičně oradovali. Nakonec v tomto duelu zvítězila zku?enost a Hrabec Pavel star?í tak mohl oplatit svému synovi rok starou porá?ku.

Třetí místo v kvalitně obsazeném turnaji patřilo nasazenému Iljovi Krejčímu, který si tak zopakoval umístění z předchozího ročníku.

Turnaj vyvrcholil posledním a očekávaným duelem doposud nepora?ených Koumara a Kří?e. Ti svedli velice tuhý boj, ve kterém v?ak Koumar dovolil svému soupeři uhrát jediný set a zaslou?eně zvítězil 3:1.

Celý turnaj se nesl v pohodovém duchu, pora?ení nesli své výsledky velice sportovně. Leto?ní ročník bych hodnotil i z tohoto hlediska velice pozitivně a bude jistě zárukou pokračování dal?ích úspě?ných ročníků.