Volejbalový turnaj pro děti a dospělé ?amatéry?
Autor: Laco <lacohorky(at)seznam.cz>, Téma: Sportovní akce, Zdroj: Vladislav Horký, Vydáno dne: 30. 12. 2005

Ve čtvrtek 29. 12. 2005 se uskutečnil volejbalový turnaj určený zejména pro mladé hráče, které v tří a? čtyřčlenných dru?stev doplňovali dospělí.

Turnaj se nesl v ryze amatérském duchu a leckteré ?volejbalové? zákroky některých účastníků vzbuzovali v?eobecné veselí.

Jediným kdo svou účastí naru?oval seskupení amatérských hráčů, byl domácí hráč Laco, který sestavil tým Slepenec a? v průběhu turnaje, kdy? tým doplnil dvěmi spoluhráčkami rovně? z Lomničky.

A hned jeho první zápas ukázal, ?e se rázem objevil nový favorit turnaje. Paradoxně ale proti nakonec poslednímu týmu, proti děvčatům ze Z? Smí?kova, měl nejvíce namále. To kdy? zápas dospěl do rozhodujícího třetího setu, ve kterém domácí tým prohrával ji? 0:6, přičem? rozhodující set se hrál pouze do 10 bodů. Povedl se v?ak málokdy vídaný obrat na 9:6 a i přes soupeřovo vyrovnání si domácí tým ji? výhru nenechal vzít. Tento zápas byl překvapivý i z jiného důvodu, respektive jedné herní situace, při které jediný profesionál ve startovním poli přepravoval tě?ký míč na polovinu soupeře a byl přitom zablokován soupeřkou, navíc asi o hlavu a půl ni??í. To samozřejmě nemohlo zůstat bez pov?imnutí a tento fakt vzbudil v?eobecný smích a u?těpačné poznámky na adresu domácího ?reprezentanta?. Ten si to v?ak nehodlal nechat líbit a hned v následující rozehře dal děvčatům pocítit, kdo je pánem na hři?ti a vyslal na jejich polovinu nechytatelnou pumelici! (nikoho přitom nezranil ? poznámka autora).

Velice vyrovnané zápasy mezi sebou sehrála dru?stva, která se umístila na prvních třech místech. V ka?dém z těchto zápasů se rozhodovalo a? ve třetím setu. I to svědčí o vzájemné vyrovnanosti dru?stev.

Smyslem celého turnaje nebylo ani tak vyhrát, jako dobře si zahrát a pobavit se. To se, myslím, podařilo a proto věřím, ?e i tento turnaj si najde pevné místo ve sportovních prosincových akcích konaných v lomničské sokolovně.