Prázdninový turnaj 2005
Autor: Ale? Hnízdil <hnizdil.ales(at)seznam.cz>, Téma: Sportovní akce, Zdroj: Ale? Hnízdil, Vydáno dne: 25. 09. 2005

Jak u? bývá zvykem, poslední prázdninový víkend se v Lomničce uskutečnil volejbalový turnaj smí?ených dru?stev ...

Leto?ní ročník se velmi podařil jak u? z pořadatelského hlediska tak i z hlediska počasí. Na turnaj se přihlásilo celkem devět dru?stev.

Hrálo se systémem 3 skupiny. Z těchto skupin pak podle pořadí vze?ly dal?í skupiny. Vítězové si to rozdali o první tři místa, druhé týmy o 4. -- 6. a třetí týmy ze skupin o 7. -- 9. místo.

O 7. -- 9. místo se střetly týmy ZOKO (Ti?nov), Trosky (kombinace Ti?nov Lomnička) a T.J. Sokol Lomnička I. Tuto skupinu vyhrálo dru?stvo ZOKO před Trosky a Sokolem Lomnička I.

Ve skupině o 4. -- 6. místo hrály týmy T.J. Sokol Deblín, T.J. Sokol Dolní Loučky a T.J. Sokol Lomnička II, která postavila velmi silný tým čtyř zku?ených volejbalistů a třech mladých nadějí. Postup mezi tři nejlep?í se v?ak nepodařil a tak musel tým Lomničky bojovat jen? o čtvrté místo. To nakonec vybojoval a v této skupině dvakrát vyhrál nad celkově pátým T.J. Sokol Dolní Loučky a ?estým T.J. Sokol Deblín.

Z prvních míst do finálové skupiny postoupily týmy T.J. Sokol Předklá?teří, Blesk Čtyři Dvory a AJETO (kombinace Lomničky a Předklá?teří). První zápas této skupiny vyhrál Sokol Předklá?teří poměrem 2:1 nad Blesk ČD. Druhý zápas svedl opět Sokol Předklá?teří tentokráte s týmem AJETO. Tento zápas skončil opět poměrem setů 2:1 ov?em tentokráte ve prospěch AJETO. Na poslední zápas dne stálo za to se dívat. První set vyhrál Blesk a druhý AJETO. Třetí set vyhrála zku?enost. Z prvního místa se tak radoval tým AJETO. Kuriozitou dne bylo, ?e vítězové nikdy nevyhráli poměrem 2:0 ale v?echny zápasy se hrály na tři sety. To v?ak týmu zřejmě prospělo k zaslou?enému vítězství v turnaji.

9. T.J. Sokol Lomnička I

Stejně jako minulý ročník tak i tento rok byla vyhlá?ena doplňková soutě? o Zlatou cihlu v atletickém dvojboji (skok daleký, vrh koulí). Soutě? byla rozdělena na dvě kategorie a to na mu?e a mix (?eny a děti do 15 let).

V mixu vyhrála Linda Topinková za výkony 409 cm v dálce a 596 cm ve vrhu. Celkový součet atletických bodů byl 596. V kategorii mu?i vyhrál Tomá? Vymazal za výkony 540 cm v dálce a 990 cm ve vrhu celkový součet atletických bodů 941. Kompletní výsledky Zlaté cihly

Tě?íme se na shledání pří?tí rok při ji? pátém ročníku volejbalového turnaje v Lomničce a třetím ročníku atletického dvojboje o Zlatou cihlu.