Závody ČOS ve v?estranosti
Autor: Ale? Hnízdil <hnizdil.ales(at)seznam.cz>, Téma: Sportovní akce, Zdroj: Ale? Hnízdil, Vydáno dne: 16. 06. 2005

O víkendu 10.6. ? 12.6. 2005 se v Praze uskutečnily závody v sokolské v?estrannosti. Na?i ?upu reprezentovali 2 star?í ?áci kategorie III, 2 star?í ?ákyně kategorie III, 2 star?í ?áci kategorie IV a jeden mu?.

?ákyně

Na?i ?upu reprezentovaly Martina Pařízková z TJ Sokol Ti?nov a Soňa Rozsypalová z TJ Sokol Lomnička. Děvčata začala v sobotu gymnastikou v Tyr?ově domě. Na?e ?ákyně zvládly skvěle úvod soutě?e a umístily se na 21. (Soňa) a na 25. (Martina) z 34 ?ákyň. Po gymnastice následoval ?plh o tyči, kde děvčata obsadila 29. (Soňa) a skvělé 6. místo (Martina) časem 5,13. Po sportovní gymnastice a ?plhu se ?ákyně přesunuly na Strahov na stadion Přátelství, kde se konala atletika. Soňa zde předvedla velmi dobré výkony a krásné 18. místo. Jenom vyzdvihněme výkon v hodu kriketovým míčkem. Za výkon 40,35 metrů získala 3. místo. Martina se také sna?ila a bylo z toho nakonec 28. místo. V neděli si děvčata trochu pospala a začínala a? v 10:00 plaváním. V Tyr?ově domě se poprala z 50 metry bazénu a nakonec si Soňa odnesla 13. místo za skvělý čas 50:30 a Martina 26. za neméně dobrý čas 1:02:00. Po plavání se ?ákyně přesunuly na stadion Přátelství, kde absolvovaly poslední disciplínu, která se započítávala do atletiky a to běh na 600 metrů. Po velice náročné sobotě, procházce po noční Praze, a nedělním plavání nakonec za obrovské podpory diváků doběhly na 23. místě (Soňa) a na 32. (Martina).

?áci III

V této kategorii nás reprezentovali Tomá? Hrabec a Josef Procházka oba z TJ Sokol Lomnička. Kluci začali v sobotu na Strahově atletikou. Začátek se jim nemohl povézt lépe, kdy? oba začali na hodu a odnesli si 2. (Tomá?) a 3. (Josef) místa za výkony 52,99 a 50,53 metrů. Zbylé disciplíny zvládli také dobře a odnesli si celkové 15. (Tomá?) a 11. (Josef) místo z atletiky. Po atletice se ?áci přesunuli do Nosticovy tělocvičny, kde absolvovali gymnastiku a ?plh. Zde si chlapci počínali také velice dobře a nakonec získali 16. (Josef) a 11. (Tomá?) místo z 25 cvičenců. Ve ?plhu se sice Josefovi nevedlo (14,64), ale čest ?upy Pern?tejnské zachránil Tomá?, který vy?plhal na 4,5 metrů dlouhé lano za 4,55 sekund a odvezl si z Prahy stříbrnou medaili.

V neděli pak ?áky čekalo 50 metrů plavání, které kluci zaplavali s vypětím v?ech sil na 18. (Josef), 19. (Tomá?) místě. Po plavání čekala hochy poslední disciplína a to běh na 800 metrů. Tam kluci zaběhli dobré časy na 18. (Josef) a na 11. místě (Tomá?). Celkově kluci dopadli na skvělém 18. (Josef) a na 11. (Tomá?) místě.

?áci IV

Za star?í ?áky IV nás reprezentovali Pavel Hrabec a Jaroslav Cecava z TJ Sokol Lomnička. ?áci IV měli stejný harmonogram jako ?áci III. Mohu říct, ?e Pavel i Jarek předvedli po oba dny skvělé a vyrovnané výkony, které jim zajistily 18. (Jaroslav) a 16. (Pavel) místo z 26. závodníků.

Mu?i

V této kategorii na?í ?upu reprezentoval Ale? Hnízdil z TJ Sokol Lomnička. Mu?i začínali v sobotu atletikou. Po dopoledním sna?ení a skvělých výkonech se Ale? umístil na skvělém 6. místě ze 17. mu?ů. Po dopolední atletice na Strahově, kde bylo ?patné počasí (zima a vítr), se přesunuli mu?i do Nosticovy tělocvičny na sportovní gymnastiku a ?plh. Zde si Ale? vedl také velmi dobře a získal 12. místo za gymnastiku. Ve ?plhu na laně bez přírazu dosáhl času 6,17, co? stačilo na krásné 7. místo. V neděli si Ale? musel na rozdíl od holek trochu přivstat, proto?e ji? v 8 začínal závod na 100 metrů plavání. Čas 1:31:50 stačil na 8 místo. Po plavání následoval na Strahově běh na 1500 metrů, kde Ale? strhl napínavý souboj na cílové rovince s Luďkem ?mucrem, kterého předběhl v cílové rovince o chlup a za čas 5:42:80 získal 4.místo. Celkově pak Ale? skončil na pěkném 10. místě.

Závěrem bych chtěl poblahopřát v?em závodníkům, kteří tak dobře reprezentovali na?i ?upu a přeji jim, aby pří?tí rok jeli opět a podali je?tě lep?í výkony.

Celkové výsledky mu?i a ?eny -- závodníci, kterým chybí výkony a umístění ze závodu odstoupili pro zranění či z jiných důvodů.